+420 608 448 394

apex.krejci@seznam.cz

Cítíte se unaveni, vyčerpáni, jste ve stresu či napětí? V tomto případě je relaxační masáž velmi dobrým prostředkem který napomáhá k odstranění těchto projevů. Vložte tedy své problémy do péče rukou maséra.

Velmi významné účinky má masáž proti stresu a následujícím neduhům, které tato situace zapříčiňuje – podrážděnost, únava, deprese, nervozita, bolesti hlavy, nespavost apod.

I při samostatných projevech těchto příznaků je masáž velmi účinná. Snižuje nervozitu a navozuje stav uklidnění a uvolnění. Je prokázáno, že může zmírnit depresi, pomáhá zmírnit úzkost a to dokonce účinněji než většina forem cvičení. Relaxační účinky masáže se projevují rovněž jako posilující faktor pro zdravý spánek.

Relaxační masáž je vzhledem ke svému provedení vhodná zvláště pro ženy.

Je volnější, jemnější, provádějí se delší, klidnější tahy, při nichž se propojuje celé tělo. Vynechávají se zcela masážní hmaty jež by byly bolestivé či jinak nepříjemné.

Pro maximální účinek se doporučuje celková masáž těla nebo alespoň celková masáž zadní strany těla. Je samozřejmě možná i jen částečná masáž, např. záda a šíje nebo obličej, hrudník, břicho a jiné kombinace dle přání zakaznic. Při celkové masáži se může provést i uklidňující masáž obličeje.

Další možnost provedení relaxační masáže je velmi jemná masáž, prakticky pocitová, která Vás hluboce relaxuje a uvolní celé Vaše tělo i duši.

Případy, kdy je relaxační masáž nevhodná jsou obdobné jako u regenerační masáže.